Біологічні цікавинки
- Невелика риба-куля має цікаву властивість. У мить опасности, коли до неї наближається хижак, вона набирає велику кількість води – втричі більшу за свій об'єм – і, роздуваючись, перетворюється на величезну колючу кулю.
- У восьминога й кальмара щупальці замінюють ноги. Розташовані вони на голові, через це морські істоти називають головоногими.
- Велетенські розміри мають представники осетрових. На Каспії траплялися риби масою біля тони. Осетри бувають до 3 метрів завдовжки і масою 280 кілограмів.
- Найбільша сучасна тварина – синій кит. Довжина цього велетня – 33 метри. А важить він більше ніж п'ятдесят слонів – 150 тон. Серце синього кита скорочується дев'ять разів на хвилину.
- Біля моря мешкають електричні скати. Своєю електричною зброєю вони користуються у момент небезпеки. А людину ударом електричного струму можуть навіть звалити з ніг.
- Людина не така швидка, порівняно з іншими мешканцями нашої планети. Наприклад, лев та зебра здатні подолати за годину 65 кілометрів. Дикий осел – 50-55, жирафа – 45-50. Антилопа, олень, кінь та навіть собака без особливих зусиль обганяють будь-якого бігуна.
- Якби людина мала такі здібності, як звичайний коник, вона б легко перескакувала через триповерховий будинок, а футбольне поле здолало б потрійним стрибком.
- В іспанському місті Більбао збирається чимало вболівальників на чемпіонат країни серед… равликів, які змагаються у “швидкісному повзанні з вантажем”.
- З серйозною проблемою зіткнулися працівники китайського зоопарку. Поразки у любовних іграх перетворили чарівну та спокійну шимпанзе Фейлі на агресора. Вона курить цигарки і плюється у відвідувачів. За словами директора зоопарку, своєю поведінкою шимпанзе наслідує відвідувачів. Причина трансформації поведінки тварини криється в її самотності, бо, маючи такий характер, вона не може знайти собі друга.
- У тропічних лісах Центральної Америки біологи зробили відкриття: вони знайшли нову тварину з класу павукоподібних. Ця істота, обороняючись, використовує уксусну кислоту.
- Шкаралупа страусових яєць настільки товста і міцна, що на ній може сміливо стояти людина. Такий незвичайний експеримент демонструють туристам на страусових фермах Африки. Цікаво, що гніздо – звичайну ямку – споруджує самець, а яйця в нього кладуть кілька самок.
- Найбільші тигри належать до амурського чи уссурійського підвиду. Довжина їхнього тіла сягає 280 сантиметрів, не враховуючи довжини хвоста (70-80 сантиметрів). Маса дорослого самця сягає 320 кілограмів. За таких розмірів уссурійський тигр є найбільшим звіром серед котячих.
Немає коментарів:
Дописати коментар